Časté dotazy

Jak poznat kvalitu polykarbonátu

Komůrkový polykarbonát

Plné a komůrkové polykarbonátové desky  jsou široce používány v různých průmyslových odvětvích: stavebnictví, zemědělství, bydlení a komunální služby atd. Materiál byl také používán v každodenním životě: např. polykarbonátové skleníky se stávají stále více populárními mezi majiteli chalup, postupně se měnící tradiční konstrukce lemované polymerním filmem nebo sklem.

CO JE KOMRKOVÝ POLYKARBONÁT, JEHO CHARAKTERISTIKA, APLIKACE A PROČ JE TAKÉ POPULÁRNÍ V POSLEDNÍM ČASU?

Komůrkový polykarbonát (někdy označovaný jako strukturovaný, buňkový) je 4 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm tlustý panel sestávající ze dvou polykarbonátových desek spojených podélnými žebry (struktura panelů je podobná struktuře vlnité desky). Listy z polykarbonátu tlustšího 16 mm, 20 mm, 25 mm, 32 mm, mají zpravidla složitější strukturu, včetně většího počtu vrstev a vyztužených zkříženými výztuhami. Přítomnost vzduchových mezivrstev činí z polykarbonátu velmi lehký, tepelně izolační a zvukově izolační materiál.

Jak poznat kvalitu  polykarbonátu?

Samozřejmě, že je velmi obtížné určit kvalitu polykarbonátu pouze svým vzhledem, ale existuje několik jednoduchých tipů, které vám s tím pomohou:

Než si koupíte polykarbonát, věnujte pozornost jeho kvalitě.

  1. Povrch listu by měl být bez viditelných třísek, škrábanců, promáčknutí, a dokonce i nejmenších nepravidelností. Neměl by se odlupovat a mít vzduchové bubliny.
  2. Žebra výztuhy by měla být umístěna pouze v pravém úhlu, vlnění žeber podél délky plechu není přípustné.
  3. Nekupujte polykarbonát bez UV ochrany, protože životnost desek bude přímo záviset na něm. Bez UV nátěru polykarbonát pod vlivem slunečních paprsků změní barvu, stane se křehčí a zhroutí se, aniž by sloužil dokonce 3 roky.
  4. Získávejte pouze řádně uložený polykarbonát, jeho životnost bude také záviset na tom. Listy by neměly stát na hraně nebo být složeny – měly by být uloženy na speciálních stojanech s rovným povrchem.
  5. Během přepravy je dovoleno zkroucení.

Při výběru polykarbonátu byste se měli zaměřit na rozsah jeho použití. Pro orientaci na malé stavby (např. skleníky v chatové oblasti) jsou vhodné celkem čtyři milimetrové listy. Je nutné věnovat pozornost uspořádání rámu (vzdálenost mezi sousedními oblouky by měla být co nejnižší). Pro altány, zastávky veřejné dopravy a přístřešky používají materiál 6-8 mm. Trvanlivější panely se používají při obkládání zdí, uspořádání střechy v administrativních a obytných budovách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *