Nejnovější články

Zahrádkářem díky kvalitnímu skleníku

Zahrádkářem díky kvalitnímu skleníku

Ať už patříte mezi zkušené zahradníky, nebo se zahradničením teprve začínáte, nic vám neumožní pěstovat rostlinky celoročně tak dobře, jako kvalitní zahradní skleník. Pěstování ve skleníku se neomezuje pouze na zeleninu. Škála možností je mnohem širší. S řádnou péčí si vypěstujete různé druhy ovoce, včetně exotických druhů, nespočet bylinek, jejichž čerstvost oceníte v kuchyni po celý rok, ale ve skleníku se bude dařit také kaktusům.

Aby vám skleník dlouho vydržel a nemuseli jste po roce či několika letech vyměňovat jeho části, je zapotřebí pečlivě vybírat. Dejte přednost kvalitě před levnější cenou a horším materiálem.

V posledních letech se výrobci skleníků uchylují k materiálu zvanému polykarbonát. Je to právě výplň, která z velké části určuje kvalitu skleníku. Komůrkový polykarbonát je typ materiálu, se kterým se na trhu setkáte nejčastěji. Struktura tohoto materiálu je dána vrstvením polykarbonátových folií přes sebe, které jsou navzájem propojeny spojovacími žebry, a vytváří tak množství dutinek. Mezi výhody komůrkového polykarbonátu patří vysoká životnost, výborný přenos světla a tepla, odolnost vůči extrémním teplotám, nízká hmotnost a také dostupná cena.

Mezi poloprofesionální zahradníky skleníky patří skleníky Agroflex, které se řadí mezi nejprodávanější ruské skleníky. Disponují zesíleným designem a odolností vůči velkému zatížení během zimního období. Podobné vlastnosti mají i skleníky rady  TITAN, jejichž výplň má tloušťku 4mm, 6mm, 8mm, 10mm. Liší se však konstrukcí, která v obloucích využívá dvojité trubky, a její možné zatížení dosahuje až 350 kg/m2. Odolávají proto i extrémním povětrnostním podmínkám.

Menší variantou skleníku je pařeniště. Hodí se především pro předpěstování rostlinek, ale i samotné pěstování, například rajčat a okurek. Pařeniště MINI LUX pomůže rostlinám udržet nahromaděné teplo a zdvojnásobuje jejich růst. Mezi benefity tohoto modelu jednoznačně patří jednoduchá montáž, oboustranná galvanizace, nízká hmotnost a snadná přeprava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *