Časté dotazy

Porovnání skleníků

skleníky levné

Na téhle webové stránce připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte vše potřebné. Se můžete seznámit s různými typy skleníků, a jejich konstrukcí a krytí. Taktéž si můžete zažádat o porovnání skleníků pomocí formuláře, který je uveden níže. Spojí se s Vámi náš specialist, jenž zodpoví všechny Vaše otázky, a pomůže Vám s výběrem.

Dopřejte svým rostlinám kvalitní skleník z polykarbonátu

Skleníky, pokryté polyetylénovou folií nebo sklem, které dříve neodmyslitelně patřily ke koloritu českých zahrad, se stále více vytrácejí. Většina českých zahrádkářů přechází na skleníky vyrobené z moderních materiálů, především z polykarbonátu.

Typy polykarbonátových povrchů

K dispozici jsou skleníky s několika typy polykarbonátového povrchu, většinou jde o  dutinkový polykarbonát. Jeho název pochází z vnitřní struktury tohoto moderního materiálu. Jedná se o dvě nebo více vrstev průhledných polykarbonátových fólií, propojených velkým množstvím spojovacích žeber, které vytváří uvnitř materiálu velké množství dutinek. Desky opatřené z venkovní strany ochrannou vrstvou proti UV záření a z vnitřní strany speciálním bezbarvým nátěrem, které snižuje povrchové napětí materiálu a usnadňuje odtok.

Dutinkový polykarbonát musí mít tloušťku nejméně 4 mm. Optimální parametr je 6mm8 mm (v zimě) – takový materiál úspěšně odolává zatížení i při celoročním použití. Tato konstrukce poskytuje dutinkovému polykarbonátu jedinečné vlastnosti – skvělý přenos světla a tepla, vysokou trvanlivost, nízkou hmotnost a mnohem nižší cenu než například u skla.

Porovnání

V závislosti na materiálu, ze kterého je rám vyroben, mohou být všechny skleníky rozděleny na:

KONSTRUKCE :

Hliník nebo pozinkované plechové profily

Výhodami  hliníkových neno plechové profilů  jsou elegance, lehkost,  a snadná péče jsou nerezové. Ale lehká konstrukce vyžaduje upevnění ke stabilnějším základům, a to jsou další náklady. Navíc existují velká rizika, že ho zničí vítr a sníh. Tloušťka kovu se obvykle rovná 0,5-0,8 mm; oblouky se skládají z mnoha částí. Složitá, časově náročná montáž kvůli mnoha dílům.

Ocel – na základě jeklu,

Těžká ocelová konstrukce odolá jakémukoliv počasí, lehce se skládá a slouží dlouho. Nejlepší a nejpevnější skleníky jsou vyráběny na základě pozinkovaných ocelových jeklu, tloušťka kovu 1-1, 2 mm, jsou nerezové – žárové zinkování, a proto bude kvalitní stavba chránit úrodu věčně. Poctiví výrobci přešli k výrobě právě s ocelovými konstrukcemi.

Čemu věnovat pozornost při výběru skleníku z ocelového pozinkovaného rámu:

– tloušťka kovu – min 1 mm

– konstrukce je lepší zvolit pomocí žárového zinkování než barvené. Žárového zinkování  zaručuje ochranu před korozí po dobu mnoha lety.

Však pozinkovaná konstrukce s práškovým nástřikem  je rozhodně nejlepší varianta.

O tom, jaké vlastnosti povrchu jsou prioritou, rozhoduje sám kupující, my nabízíme možnosti výběru z různých vybraných cenových kategorií.

 

KRYTINA :

Sklenik a pařeniště z SKLA

Skleněné tabule se snadno udržují, propouštějí světlo a svědomitě vyhřívají skleník. Krytina má ale i dostatek mínusů:

  • vysoká hmotnost vyžaduje zesílenou konstrukci,
  • ztráta tepla v důsledku vysoké tepelné vodivosti,
  • nemá ochranu proti ultrafialovým paprskům,
  • křehkost,
  • riziko poranění od střepů při rozbití (zvláště vysoké nebezpečí pro děti a domácí zvířata),
  • náročnost výměny tabulí.

Sklenik a pařeniště z POLYKARBONÁTU

Nové technologie došly i ke skleníkům. Polykarbonát díky svým zlepšeným vlastnostem s jistotou zaujímá vedoucí pozice ve srovnání se sklem nebo fólií.

Dutinkový polykarbonát je v současné době nejoblíbenějším materiálem používaným pro zakrývání skleníků. Díky tomu že tento moderní materiál je 6krát lehčí a 200 krát pevnější než sklo, nevyžadují polykarbonátové skleníky pevné základy a jsou tak snadno přenosné.

Oproti polyetylénovým skleníkům však mají mnohem lepší tepelnou izolaci a vyšší přenos světla, který může dosáhnout až 88%.  Navíc do značné míry pohlcují UV záření a chrání tak listy rostlin před popáleninami. Polykarbonátový skleník můžete nechat na zahradě celoročně, protože odolává teplotám od -40 ° C až do +120 ° C.

Výhody polykarbonátu:

  • speciální ochranná vrstva proti UV záření,
  • lehkost,
  • vysoká odolnost, je 200x odolnější než sklo,
  • nízká tepelná vodivost, čímž se vzduch nedostává ven ze skleníku a má výbornou propustnost světla,
  • odolnost vůči úderům, teď už vám fotbalový míč nebo kroupy skleník nepoškodí,
  • odolnost vůči různým povětrnostním podmínkám,
  • vysoká životnost

Sklenik a pařeniště z FÓLIE

Nejlevnější materiál, který docela dobře propouští sluneční svit, má však řadu nedostatků:

  • křehkost konstrukce (fólie se snadno může protrhnout a zničit úrodu při větru nebo krupobití),
  • potřeba každý rok vyměnit fólii,
  • rychlé znečištění a složitost čištění fólie,
  • chybí ochrana proti UV záření,
  • nebezpečí pro děti a zvířata (nebezpečí udušení).

Žádost o porovnání